top of page
Image-empty-state.png

Aan niets overleden

Regie

Raymi Sambo

Speelduur in min

60

Filmtype

Speelfilm

Jaar

2018

Herkomst

Nederland

Taal

Nederlands

KIJK ONLINE
Button_NVVE_Productie.png

Regisseur Raymi Sambo maakte met Aan niets overleden (2018) zijn speelfilmdebuut. De film is gebaseerd op de gelijknamige theatervoorstelling die hij eerder met succes op de planken bracht. Het verhaal speelt zich grotendeels af in de Bijlmer.

De Caraïbische Thilda Purperhart woont daar met haar volwassen dochter Joyce in een flatgebouw. Thilda heeft ook een zoon, Kelvin. Hij leeft met aids. Uit angst voor roddels en schaamte binnen haar omgeving houdt zij hem verborgen in huis. Daardoor krijgt Kelvin niet de medische zorg die hij nodig heeft en gaat zijn gezondheid steeds verder achteruit. Hun zorgvuldig bewaakte geheim komt onder druk te staan als Julius, een Nederlands-Caraïbische man, onverwacht aanbelt. Hij is op zoek naar zijn oude schoolvriend Kelvin.

Aan niets overleden ging op 20 juli 2018 in première in Nederland. De film won verschillende prijzen op festivals en kreeg aandacht vanwege het bespreekbaar maken van hiv/aids en de sociale gevolgen van uitsluiting en taboes.

nvve_logo_small.png

Deze site is een initiatief van de NVVE en is ontstaan uit het Film & Documentaire Festival THE END, dat begin 2012 plaatsvond in Pathé Tuschinski Amsterdam.

bottom of page